JEDYNA TAKA KONFERENCJA Forum Inkluzywności
KONFERENCJA ONLINE Dołącz do naszego wydarzenia online całkowicie bezpłatnie
Forum Inkluzywności to całkowicie darmowa konferencja online dotycząca różnorodności, tolerancji i akceptacji w biznesie.
GOŚCILIŚMY Osoby Prelegenckie
Dorota Langa
DEI team - czlonek rady ekspertow. Cognizant - Project Coordinator
Dorota Langa
DEI team - czlonek rady ekspertow. Cognizant - Project Coordinator
Od 2017 roku jestem w branży IT, wspieram klientów i zarządzam projektami. Korporacja nie jest mi obca. Dodatkowo mam ogromną przyjemność pracować z Fundacja DEI team, w której poznaje tematy różnorodności i włączenia. Wierzę że dostępność jest kluczem do sukcesu DEI.
Matylda Małecka
Specjalistka ds. komunikacji i koordynatorka dostępności
Matylda Małecka
Specjalistka ds. komunikacji i koordynatorka dostępności
Badaczka i projektantka UX, content designerka, specjalistka ds. komunikacji, koordynatorka dostępności, ekspertka od neuroróżnorodności i facylitatorka. Bada, pisze, projektuje, zarządza i organizuje. Ukończyła studia III stopnia z antropologii kultury i nadal interesują ją rodzaje doświadczeń ludzi z technologią, sposoby komunikacji i kokreacji. Od kilku lat zafascynowana mindfulness, NVC (Porozumienie bez przemocy) i ich wpływem na kształtowanie relacji międzyludzkich. Szczególnie zainteresowana dostępnością i funkcjonalnością produktów cyfrowych w życiu neuroróżnorodnych kobiet, o czym opowiadała na międzynarodowych konferencjach. Człowiek orkiestra – łączy wrażliwość świata kultury z empatią świata projektantów oraz efektywnością branży mediowej. Obecnie na stałe pracuje w Teatrze Ochoty jako specjalistka ds. komunikacji i kreacji oraz koordynatorka dostępności, w DEI team odpowiada za koordynację projektów warszawskich oraz zajmuje się badaniami i UX jako wolny strzelec. W wolnych chwilach śpiewa i uczy się tworzenia stron internetowych przy użyciu narzędzi low code/no code.
Kamil Błoch
członek Grupy Performatywnej Chłopaki
Kamil Błoch
członek Grupy Performatywnej Chłopaki
członek Grupy Performatywnej Chłopaki; edukator w obszarze czułej męskości; trener antyprzemocowy metodą SZTAMA; terapeuta i coach ustawień systemowych; aktor, reżyser. Facylituje procesy grupowe i twórcze. Prowadzi wykłady i warsztaty nt. czułej męskości i edukacji antyprzemocowej. Organizuje i inicjuje kręgi mężczyzn oraz kręgi wszystkich osób. Jako mężczyzna queerowy dzieli się swoim doświadczeniem, by pokazywać, że mocą wspólnoty jest różnorodność. Wierzy, że opowieść o własnych emocjach i świecie wewnętrznym jest podstawą porozumienia.
Mirella Panek-Owsiańska
Ekspertka ESG, zarządzania różnorodnością i przywództwa kobiet
Mirella Panek-Owsiańska
Ekspertka ESG, zarządzania różnorodnością i przywództwa kobiet
Ekspertka ESG, zarządzania różnorodnością i przywództwa kobiet. Wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu (wprowadziła do Polski Kartę Różnorodności), współautorka projektu Startupy Pozytywnego Wpływu, była rzeczniczka prasowa Amnesty International w Polsce, członkini Rady Centrum Nauki Kopernik, jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Konsultantka i trenerka w wielu projektach związanych z DEI, innowacjami społecznymi i wpływem społecznym. Inicjatorka projektów dla kobiet, mentorka, blogerka, jurorka konkursów poświęconych komunikacji i społecznej odpowiedzialności biznesu, wykładowczyni akademicka. Wspiera firmy i organizacje społeczne w zarządzaniu, przygotowaniu strategii ESG, DEI, komunikacji i fundraisingu. Posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO.
Bianka Siwińska
Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Bianka Siwińska
Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Naukowczyni, aktywistka i menadżerka - członkini Rady Cyfryzacji MC, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy działającej na rzecz kobiet w nowych technologiach. Twórczyni Pespektywy Women in Tech Summit – największego wydarzenia dla kobiet w technologiach w Europie. Inicjatorka akcji "Dziewczyny na politechniki!", w której w ciągu 16 lat wzięło udział 250 000 licealistek, a udział kobiet na uczelniach technicznych wzrósł o 10%. Zainicjowała też historyczną okładkę "Forbes Women" - przedstawiającą lesbijki w biznesie, nauce i technologiach.
Kinga Fromlewicz
Szkolenia Kinga Fromlewicz
Kinga Fromlewicz
Szkolenia Kinga Fromlewicz
Project Managerka w branży technologicznej, prowadzę projekty hurtowni danych i wdrożeń GenAI i prowadzę warsztaty o AI. MenoEdukatorka dla biznesu - buduję świadomość tego, jak ważne w miejscu pracy jest wsparcie dla osób w transformacji menopauzalnej. O menopauzie w pracy prowadzę webinary i warsztaty dla managerów i działów HR, przygotowuję firmowe huby wiedzy menopauzalnej i realizuję e-learning. Jestem autorką pierwszej w Polsce książki poświęconej tej tematyce: "Menopauza nie robi sobie wolnego od 9 do 17". Współpracuję z Kulczyk Foundation w ramach inicjatywy Okrągły Stół dla menopauzy.
Paulina Naumenko
Diversity & Inclusion Leader, Intel Poland
Paulina Naumenko
Diversity & Inclusion Leader, Intel Poland
Paulina Naumenko jest liderką Różnorodności i Inkluzywności w firmie Intel Polska. Jej misją jest kreowanie przyjaznego środowiska pracy, gdzie każda osoba może rozwinąć swój potencjał, co sprzyja większej innowacyjności i lepszym wynikom firmy. W swojej działalności korzysta z doświadczenia zdobytego w branży kreatywnej, informatycznej oraz doradczej. Poprzednio związana z firmą Deloitte Central Europe, gdzie była starszą menedżerką ds. Różnorodności i Inkluzywności. Certyfikowana facylitatorka szkoleń z inkluzywnego przywództwa oraz mentorka. Stypendystka międzynarodowego programu Humanity in Action oraz programu na rzecz równouprawnienia League of Intrapreneurs. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych Gender Studies w Polskiej Akademii Nauk. Poza pracą czerpie radość z rodzinnych podróży i spacerów z psem.
Paulina Mazur
Konsultantka HR, ekspertka ds współpracy międzypokoleniowej
Paulina Mazur
Konsultantka HR, ekspertka ds współpracy międzypokoleniowej
Konsultantka HR, ekspertka ds. komunikacji międzypokoleniowej. Wspiera pracodawców w budowaniu relacji z kandydatami i pracownikami. Łączy marketing z HR, komunikacją, personal brandingiem liderów. Dwukrotna zwyciężczyni konferencji I love HR, wielokrotna prelegentka na największych branżowych konferencjach, m.in. I love Marketing, LinkedIn Virtual, Sales Angels, InfoShare, TEDx Warsaw Woman. Organizuje warsztaty, webinary, moderuje prace zespołów, wykłada na studiach podyplomowych i studiach MBA. Do 2018 roku członek zarządu ds. marketingu firmy BIGRAM. Rozwinęła w Polsce dwa międzynarodowe programy łączące świat młodych talentów z pracodawcami (konkurs GMC Poland oraz program Enactus). W latach 2021-2024 menedżer ds. kultury organizacyjnej w ORLEN Unipetrol w Czechach. Wśród klientów ma wiodące firmy z branży FMCG, farmaceutycznej, IT, bankowości i finansów.
Magda Witkiewicz-Gavenda
Właścicielka EquiLens
Magda Witkiewicz-Gavenda
Właścicielka EquiLens
Przez większą część mojej kariery byłam rekruterką w jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie – w tym ponad cztery lata spędziłam rekrutując w Londynie. Zatrudniając osoby tuż po studiach, wiedziałam, że niektórym naprawdę zmieniam świat. Zaczynając pracę u nas, mieli większe szanse na znalezienie następnej, otwierały się przed nimi nowe możliwości. Dla wielu z kandydatów praca w banku inwestycyjnym oznaczała również diametralną zmianę sytuacji finansowej. Byłam świadoma tego, że to, jak wykonuję moją pracę, ma wpływ na czyjeś życie. Teraz uczę firmy jak rekrutować sprawiedliwie, inkluzywnie i w oparciu o równość szans, tak aby celem procesów rekrutacyjnych był wybór najlepszych kandydatów na dane stanowiska.
Anna Lewicka
CEO Advalue Engaged
Anna Lewicka
CEO Advalue Engaged
Doświadczenie w marketingu zdobywała w jednej z międzynarodowych korporacji FMCG. Od 16 współprowadzi agencję marketingową Advalue, w której DNA jest zmienianie świata na lepszy. Zarządza obecnie działem Engaged specjalizującym się w marketingu zaangażowanym społecznie, wspierając zrównoważony rozwój marek. Największą satysfakcję dają jej te projekty, w których dochodzi do połączenia biznesu i wartościowych inicjatyw społecznych, ponieważ taka synergia to realny wpływ na rzeczywistość. Jest odpowiedzialna w Advalue za zrównoważony rozwój firmy, od kilku lat tworzy i realizuje strategię ESG. Zajmuje się zagadnieniem komunikacji ESG. Jest absolwentką pierwszych studiów podyplomowych SGH z zakresu Strategicznej transformacji ESG w przedsiębiorstwie.
Grzegorz Miecznikowski
Agencja Priders | Autorze poradników dotyczących inkluzywności
Grzegorz Miecznikowski
Agencja Priders | Autorze poradników dotyczących inkluzywności
Osoba ekspercka w zakresie komunikacji w social mediach, marketingu, reklamy i Public Relations oraz inkluzywności. Współprowadzi agencję komunikacji inkluzywnej Priders.pl. Wykłada na uczelniach wyższych oraz preleguje na wydarzeniach marketingowych w Polsce i Europie. Założyciele Sieci Biznesów LGBTQIAP+, współautorze badań i raportów dotyczących wartości tęczowych złotówek czy homofobii w internecie oraz autorze kilkunastu e-booków i kilkuset artykułów eksperckich na tematy marketingowe, także te dotyczące komunikacji inkluzywnej i marketingu LGBTQIAP+. Jest m.in. współautorzem poradnika dla mediów i polityków "Jak pisać i mówić o osobach LGBT+". Łącznie przeszkoliłx już ponad 20000 osób ze sprzedaży, marketingu i inkluzywności. Prowadzi cykliczne webinary i live'y. Preleguje i szkoli w Polsce i za granicą. Po godzinach pracy zajmuje się drugą pracą, czyli aktywizmem, wspierając walkę o prawa człowieka. Od 2015 uznawanx za jedną z najbardziej inspirujących osób w polskiej branży interaktywnej. W 2023 wyróżnionx na liście Forbers Woman jako jedna ze 100 osóba walczycąch ze stygmatyzacją w Polsce. Zasiada w jury konkursów branżowych, mentoruje startupy i opiniuje projekty społeczne. Studiowałx Filologię Ukraińską na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie wielbiciele filmów, seriali i komiksów o superbohaterach. W swoim życiu mieszkałx i pracowałx m.in. w Londynie, Kijowie i Brukseli.
Monika Czaplicka
Agencja Priders | Ekspertka od social mediów i kryzysów
Monika Czaplicka
Agencja Priders | Ekspertka od social mediów i kryzysów
Monika Czaplicka działa w branży marketingu internetowego od 2006 roku. Właścicielka agencji social media Wobuzz. Popularność przyniosła jej „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka” i „Kryzysy w social media wybuchają w weekendy”. Autorka „Uwiedź klienta – marketing w social mediach” (PWN), „Zarządzanie kryzysem w social mediach” (Helion), współautorka „Biblii E-biznesu” – części drugiej i trzeciej. Prowadzi bloga monikaczaplicka.pl. Spotkasz ją na konferencjach, gdzie występuje i dzieli się wiedzą. Mentoruje startupy. Współautorka badania Tęczowa złotówka i mózg agencji marketingu inkluzywnego Priders.
Magdalena Dydyczko
Chief Openbility Officer Feel Comfort
Magdalena Dydyczko
Chief Openbility Officer Feel Comfort
Konsultantka, trenerka i praktyczka. Od 2015 roku zaangażowana w promowanie inkluzywności i dostępności oraz rozwój i wdrażanie strategii wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami. Pełniła rolę Rzeczniczki Osób z Niepełnosprawnością w Urzędzie Transportu Kolejowego, koordynatorki ds. dostępności w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, ekspertki ds. dostępności w mBanku. Obecnie Chief Openbility Officer w Feel Comfort, gdzie odpowiada za Openbility - narzędzie badawcze z szerokim pakietem indywidualnych rozwiązań, które umożliwią firmom ocenę ich otwartości na współpracę i zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Liderka społeczna, pomysłodawczyni i organizatorka "Sensorycznie i na serio" - sześciodniowego wydarzenia: konferencji, hackathonu i otwartych dni dostępności. Współautorka standardu oraz narzędzia oceny dostępności komunikacyjnej i architektonicznej w firmach. Szkoleniowiec Kompetencji na Plus+, ekspertka i doradczyni w zakresie oceny standardów dostępności informacyjno- komunikacyjnej i architektonicznej organizacji.